usa

TRASA USA / HAWAII - 14 dni dookoła świata

Jest to nasz absolutny HIT !
Wycieczka dedykowana jest dla ludzi, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej miejsc w USA i na Hawajach. Idealne rozwiązanie dla małżeństw i rodzin, gdzie nie wszyscy chcą przemierzać setki kilometrów motocyklami.
Podczas podróży będziecie mieli wrażenie, że jesteście na wielu róznych wycieczkach i zaliczacie je, jedną po drugiej.
Przygodę rozpoczynamy od trzydniowego pobytu w Nowym Jorku.
Manhattan będziecie zwiedzali z naszy poskojęzycznym przewodnikiem, który zaopiekuje się grupą już na lotnisku w New York City i będzie wraz z grupą aż do końca wycieczki.
Kolejnym etapem podróży jest Las Vegas! Już drugiego dnia wyjeżdżmy trasę o długości 1000 km na której odwiedzimy takie miejsca jak:
- Hoover Damm
- Route 66: Hackberry, Seligman, Williams
- Grand Canyon National Park
- Horseshoe Band
- Anteloe Canyon
- Glen Canyon
- Zion National Park

Kolejnym etapem podróży jest przelot na przepiękną hawajską wyspę Maui.
Zakwaterowanie w 4 gwiazdkowym hotelu przy samej plaży.
Pobyt na Maui obejmuje trzy motocyklowe wycieczki:

Haleakala
Poczuj się, jakbyś stał na czubku świata! Po około 2,5 h wędrówki zdobędziesz wysokość 3055 m n.p.m. Tam czekają na Ciebie zapierające dech w piersiach widoki – całe Maui rozpostarte pod twoimi stopami, a w oddali lśniące od słońca wyspy Lanai, Molokai oraz Kahoolawe na zachodzie i Mauna Kea i Mauna Loe na wschodzie. Zobaczysz także majestatyczne wulkany na Wielkiej Wyspie Hawajskiej. Pamiętaj, żeby zabrać ciepłe ubrania i aparat fotograficzny!

Hana
Z samego rana wyrusz na całodniową wyprawę (3 godziny w jedną stronę, ok. 60 mil), by odkryć zniewalające piękno hawajskiego krajobrazu. Na zachwycającej trasie, biegnącej przez prawdziwe lasy deszczowe, znajdują się aż 54 jednokierunkowe mosty oraz 600 zakrętów o 180 stopni. Gwarantujemy, że nie zdołasz oprzeć się pięknu panoramicznych widoków na błękitny ocean oraz szumowi fal, rozbijających się o wiecznie zmieniającą się linię brzegu. Zobaczysz ostre szczyty gór oraz wiele wysokich wodospadów i potoków. Na całej trasie nie ma żadnych stacji benzynowych – przed wyruszeniem w podróż konieczne będzie tankowanie do pełna! Zalecamy spakowanie strojów kąpielowych.

Iao Valley + Lahaina
Tej wycieczki nie zapomnisz do końca życia. Z Kihei czeka Cię około 40 mil malowniczej jazdy wzdłuż wybrzeża, do miejscowości Kapalua. Kolejne 35 mil to niezliczona ilość zakrętów po bardzo wąskiej, asfaltowej drodze. Uważaj – zapierające dech widoki mogą przysporzyć Cię o ból szyi! Dalej droga prowadzić będzie po klifach wznoszących się na wysokość 400 m n.p.m. Zobaczysz Dolinę Iao, którą Mark Twain opisał jako „Park Yosemite nad Pacyfikiem”. Krótkim spacerem dotrzesz na sam szczyt Iao – 686-metrową, bazaltową pozostałość po spływającej tu niegdyś wodzie. Zadumaj się wśród pięknych widoków na Wschodnie Góry Maui, poznaj zaskakujące kształty roślin w ogrodach botanicznych i Centrum Natury i daj się zaskoczyć aromatom w japoński domu herbacianym.
Następnie wyruszymy w stronę kolonialnej miejscowości Lahaina. Czeka Cię 30 mil jazdy wzdłuż oceanu, prosto do historycznej przystani w mieście Lahaina. Ta mała miejscowość była pierwotnie miejscem zabaw hawajskiej rodziny królewskiej, a obecnie jest stolicą rozrywki na wyspie Maui. Zobaczysz tu liczne historyczne miejsca, a także odnowione budynki, restauracje, kluby nocne oraz sklepy. W drodze powrotniej pożegnasz Pacyfik niezapomnianym zachodem słońca.
Z przepięknej Maui przeniesiemy się na kolejną hawajską wyspę Oah'u.
Lot do Honolulu zajmie nam zaledwie 45 minut.
Zakwaterowanie w pobliżu najpiękniejszej i najbardziej znanej plaży Waikiki Beach.
Kolejnego dnia wyjedziemy na zwiedzanie historycznej bazy floty Pacyfiku Pearl Harbour. Od ataku na Perl Harbour rozpoczęła się wojna na Pacyfiku z Cesarstwem Japonii. Wieczorem pożegnamy się z Hawajami ogladając najbardziej czerwony zachód słońca jaki istnieje.

Cena wyprawy:

5500 USD - kierowca
5000 USD - pasażer

W cenie wycieczki:

line.jpg